Hoppa till sidans innehåll

Topplistor Triathlon Herrar


 

IRONMAN HERRAR        
SIMMA 3860M + CYKLA 180,2KM + SPRINGA 42195M      
1 Johan Martinsson 9:46:43 2019 Kalmar    
2 Martin Alriksson 9.51.08 2012 Kalmar    
3 Torbjörn Gelotte 9.54.36 2016 Kalmar    
4 Mattis Petersson 9.58.57 2016  Kalmar    
5 Andreas Nilsson 10.04.00 2016  Kalmar    
6 Marcus Alexanderson 10.12.25 2015 Kalmar    
7 Oscar Stensson-Bohman 10.13.23 2016 Kalmar    
8 Mattias Persson 10:15:08 2019 Kalmar    
9 Stefan Thorvaldsson 10.17.05 2012, Kalmar    
10 Björn Franzén 10:20:17 2019 Kalmar    
11 Andreas Arvidsson 10:23:04 2019 Kalmar    
12 Stefan Petersson 10.26.49 2016 Kalmar    
13 Anders Sjöberg 10:32:13 2019 Kalmar    
14 Torgny Hedvall 10,36,37 2014 Kalmar    
15 Simon Werner 10.37.55 2016 Kalmar    
16 Magnus Svensson 10:38:03 2019 Kalmar    
17 Mårten Johnsson 10.42.58 2015 Kalmar    
18 Hampus Blomqvist 10.44.39 2015 Kalmar    
19 Andreas Linnér 10.45.01 2017  Kalmar    
20 Patrik Axelsson 10:46:02 2019 Kalmar    
21 Mattias Jönsson 10.46.09 2016 Kalmar    
22 Johannes Persson 10.50.57 2012 Kalmar    
23 Mikael Blomqvist 10.55.48 2009 Kalmar    
24 Leif Knutsson 10.56.28 2010 Kalmar    
25 Emanuel Svensson 11.06.23 2015 Kalmar    
           
           
HALV IRONMAN HERRAR      
SIMMA 1930M + CYKLA 90KM + SPRINGA 21197M      
1 Martin Alriksson 4.27.27 15/7 2012, Sövde    
2 Johan Martinsson 4.34.22 2017 Halmstad    
3 Stefan Thorvaldsson 4.38.35 15/7 2012, Sövde    
4 Björn Franzén 4.39.27 2018 Sydafrika    
5 Stefan Löfhede 4.39.51 2017 Halmstad    
6 Mattis Petersson 4.40.24 2/7 2016 Halmstad    
7 Torbjörn Gelotte 4.49.01 2017 Jönköping    
8 Mårten Johnsson 4.49.16 27/6 2015 Vansbro    
9 Stefan Petersson 4.50.01 2016 Jönköping  
10 Mattias Persson 4:50:17 2019 Jönköping    
11 Marcus Alexandersson 4.50.18 14/7 2013 Halmstad    
12 Andreas Nilsson 4.55.26 15/7 2012, Sövde    
13 Joakim Andreasson 4.56.15 2013-07-06 Vansbro    
14 Adam Kjellström 4.59.29 2016 Jönköping  
15 Lars-Olof Lundqvist 5.05.37 2/7 2016 Halmstad    
16 Magnus Svensson 5.04.40 2018, Halmstad    
17 Andreas Linnér 5.05.51 2017 Jönköping    
18 Anders Sjöberg 5:08:51 2019 Jönköping    
19 Jonas Emilsson 5.09.22 2017 Jönköping    
20 Andreas Arvidsson 5.10.30 2018 Jönköping    
21 Andreas Barkstedt 5.10.51 2018 Jönköping    
22 Patrik Axelsson 5:11:03 2019 Jönköping    
23 Emanuel Svensson 5.13.44 27/6 2015 Vansbro    
24 Mattias Persson 5.15.19 2018 Jönköping    
25 Leif Engelholm 5.16.37 27/6 2015 Halmstad    
         
         
OLYMPISK HERRAR        
SIMMA 1500M + CYKLA 40KM + SPRINGA 10KM      
1 Andreas Nilsson 2.06.28  4/7 2015 KM/Rismålagöl  
2 Mårten Jonsson 2.09.20 4/7 2015 KM/Rismålagöl  
3 Stefan Löfhede 2.11.11 13/6 2017 KM/Rismålagöl  
4 Martin Alriksson 2.11.20 1/7 2012, KM/Rismålagöl  
5 Mattis Petersson 2:11:38 2019 KM/Rismåla  
6 Stefan Thorvaldsson 2,12,23 28/6 2016 KM/Rismålagöl  
7 Johan Martinsson 2,12,57 29/5 2016 Växjö    
8 Stefan Petersson 2,14,33 24/5 2014 Växjö    
9 Mattias Persson 2:15:57 2019 KM/Rismåla  
10 Linus Carlsson 2:16:04 2019 KM/Rismåla  
11 Marcus Alexandersson 2.16.32 31/8 2014 KM/Rismålagöl  
12 Jörgen Helmersson 2:18:48 2019 KM/Rismåla  
13 Markus Andersson 2,19,25 2018 KM/Rismålagöl  
14 Patrik Axelsson 2:20:32 2019 KM/Rismåla  
15 Mattias Johansson 2.21.50 24/5 2014 Växjö    
16 Johannes Persson 2.21.52 1/7 2012, KM/Rismålagöl  
17 Björn Franzén 2.22.54 2018 Västervik  
18 Joakim Andreasson 2.23.05 30/6 2013 KM/Rismålagöl  
19 Torgny Hedvall 2,23.26 24/5 2014 Växjö    
20 Andreas Arvidsson 2:23:45 2019 KM/Rismåla    
21 Simon Werner 2,25,06 28/6 2016 KM/Rismålagöl  
22 Martin Wandér 2.25.18 13/6 2017 KM/Rismålagöl  
23 Oscar Stensson-Bohman 2,26,35 29/5 2016 Växjö    
24 Anders Sjöberg 2,27,19 28/6 2016 KM/Rismålagöl  
25  Joakim Fröjd 2:27:32 2018 KM/Rismåla    
           
SPRINT HERRAR          
SIMMA 750M + CYKLA 20KM + SPRINGA 5KM      
1 Mårten Jonsson 1.04.56 2010, Kalmar    
2 Hampus Blomqvist 1.06.09 2009, Kalmar    
3 Andreas Nilsson 1.07.08 2010, Kalmar    
4 Björn Franzén 1.08.33 2017 Karlshamn    
5 Mattias Håkansson 1.15.22 2010, Kalmar    
6 Adam Warme 1.16.31 2011, Kalmar    
7 Markus Petersson 1.20.13 2018 Karlshamn    
8 Jan Arvidsson 1.20.29 2018 Karlshamn      
9 Per Leek 1.25.16 2011, Kalmar      
10 Jörgen Härnby  1.45.22 2017 Karlshamn      
             
             
Max 25st i varje lista           
Hittar ni nått fel eller om vi missat nått resultat,       
maila This is a mailto link          
             
Ej med  OS-distans Växjö 2015 kortad simning      
  Vansbro 2014 Stryken simning, löpning istället    
  Malmö 2016 kortad simning        
Uppdaterad: 03 SEP 2018 21:39 Skribent: Johan Lennartsson

 

 

Träna med oss.

Följande dagar tränar vi löpning gemensamt:
Onsdagar: 18.30
Söndagar: 10.00 (Vintersäsongen)
18.00 (Sommarsäsongen)

Samling vid Nybro OK’s stuga i Svartbäcksmåla.

Kom och prova på utan krav på medlemsskap.

Våra bankuppgifter:

PG. 496 83 47-7
Swish 1236449052

 

Bli medlem

 

facebook

 

Stöd oss via ditt spelkort.

 

Prenumerera på nyhetsbrev

* obligatoriskt fält

Postadress:
Glasrikets RC Nybro
Östgötagatan 27
38221 Nybro

Kontakt:
Tel: +46733881111
E-post: This is a mailto link

Se all info